2 El Makina İhtiyacınız Var mı

Sizin için değersiz veya ihtiyaç dışı olan bir ürün, başka biri için çok gerekli olabilir. www.hurdalar.com bu gibi ürünlerin el değiştirmesi ve yeni sahiplerini, en uygun fiyatlarla bulabileceği bir web pazaryeridir.

 

 2. EL MAKİNA İHTİYACINIZ MI  VAR?

 

Her türlü iş makinesı, ilk sahipleri tarafından www.hurdalar.com’ da yeni sahiplerini bekliyor. Marka-model-fiyat karşılaştırması yapabileceğiniz, satıcıyla direkt bağlantı kurabileceğiniz bir site.

 

Ya da artık ihtiyacınız olmayan makinalarınızı fotoğraflayıp, birkaç dakika içinde siteye yükleyip belki de aynı gün içinde satabilirsiniz.

 

 ESKİLERİMİ NASIL DEĞERLENDİRMELİYİM?

 

Tadilat aşamasında, yenilediğimiz parkeler, musluklar, kapılar hatta pencereler bile değerlidir. Asla çöpe atmamalıyız. Çünkü bahsi geçen her bir malzemenin ekonomik değerinin olduğunu göz önünde bulundurarak değerlendirme yoluna gitmeliyiz. Peki ama nasıl?

 

Yerel yönetimler son yıllarda geri dönüşümle ilgili sorumluluk almakta ve oldukça güzel projelerle tüketiciden atık maddeleri toplamaktadır. Hemen hemen her mahallede birkaç adet bulunan geri dönüşüm kumbaraları bu işlevi görmek için düşünülmüştür. Ev ve iş yerlerimizden çıkan geri dönüştürülebilir malzemeleri bu kumbaralara atabiliriz. Bir diğer yol da internet üzerinden ya da size en yakın hurdacıyla iletişime geçip hurdalarınızı nakite çevirerek değerlendirmektir Bu yol hem ekonominize hem de çevreye faydalı olduğundan daha avantajlıdır.

 

Önemli olan hangisini tercih edersek edelim doğaya karışması yüzyıllar süren atık malzemeleri geri dönüşüme kazandıralım.