2 El Makine

2. EL MAKİNE

 

      2. el makine kullanımı tüketiciye mali yönden büyük avantaj sağlar. Günümüz dünyasında bu makineyi sıfır hali ile alabilmek lüks haline gelmiştir. Kullanıcı makinenin türü, işlevi, sağlamlığı gibi konuları detaylıca araştırdıktan sonra 2. el makine kullanımına başvuracaktır. Sadece 2. el makine değil 2. el makine parçası alımı da çoğunlukla tüketicilerin tercihidir. Halk arasında da “temiz parça” olarak adlandırılan malzemeler oldukça tercih edilir. Hatta öyle ki bu işin alım satımını yapan bu işi ticarete döken tüketiciler vardır.

 

     Günümüz toplumunda çoğu insan sıfır makine kullanmak isterken 2. el makine kullananların sayısı da azınsanmayacak kadar fazladır. 2. el makinelerin piyasasına baktığımızda bazı koşullarda çok yüksek fiyatlar karşımıza çıkmaktadır.

 

     2. EL MAKİNENİN KULLANIM ALANLARI

 

     Yalnızca tüketici için değil üretici için de önemli bir konudur. Daha az maliyetli sıfır ayarında 2. el makine 2. el malzeme ya da 2. el makine parçası temin edilebilir. Günlük hayatta evimizde, ekili arazilerde rahatlıkla kullanılabilir. Evimizde 2. el beyaz eşya ya da herhangi bir elektronik eşya olarak, arazilerde 2. el su motorları biçme makineleri olarak tercih ediliyor.

 

    Bunun dışında otomobil, mobilya, küçük ev aletleri, bilgisayar v.b. aletlerde 2. el makine parçası kullanılır. Sıfır makineye ya da sıfır makine parçasına göre daha az maliyetle elde edilirler.