2 El Makine Parçaları

2. EL MAKİNE PARÇALARI

 

    Temel olarak insan hayatını gerçekleştirebilmek adına zorunlu gıdalar ve yardımcı gıda veya belirli teçhizatlara ihtiyaç duyarlar. İşte bu yardımcı teçhizatlarda hayatımızın önemli bir parçasını oluşturan 2. el makine parçaları karşınıza çıkmaktadır.

 

    Elimizde bulunan parçaları değerlendirmek veya elimizde eksik olan bir parçayı satın almak adına 2. el makine parçaları önemli bir malzemedir. Bu durumu şu şekilde açıklayabiliriz; ülke ekonomisinin kötü  gidişi veya enflasyonun yüksek olması paranın alım gücünün düşmesi gibi tüm bu etmenler insanları,bir ürünün sıfırını almaktansa belirli 2. el makine parçalarına olan talebini arttırmaktadır.

 

    Bu konuda örnek verecek olursak bir makine parçası alacağız ve bu alacağımız makine parçası sıfır ve fiyatı ise 1300 TL.Ancak insanların faydalarını maksimize etmek ve maliyetlerini minimize etmek adına 2. el makine parçası ise 600 TL daha ucuz olduğu ve bütçelerini düşünerek de bu 2. el makine parçalarına yöneltmektedir.

 

    İşte yukarıda bahsetmiş olduğumuz tüm bu işlevlerin faydaları insanları ikinci el makine parçalarına yöneltmekte ve bu 2. el makine parçalarına olan talebi arttırmaktadır. Ekonomi içerisinde bu parçaların oldukça önemli bir yeri bulunmaktadır.