Bakır Nedir

BAKIR NEDİR?

 

Bakır dünyanın her tarafında kolayca bulunabilen bir element olmakla birlikte İlk çağlardan günümüze birçok alanda kullanılışı ile karşımıza gelen bir element türüdür. Birçok malın üretiminde kullanılması ile birlikte elektriği iletmesi nedeniyle çok tercih edilen bir türdür. Bakır genel olarak diğer metal ve element türlerine nazaran daha ucuz olması birçok sanayi ürününün üretiminde kullanılması hem de elektriği iletmesi bakırı tercih sebebi yapmaktadır.

 

HURDA BAKIR NASIL DEĞERLENDİRİLİR?

 

Günümüzde biliyoruz ki her bir maddenin piyasası olduğu gibi hurda bakırın da piyasası bulunmaktadır. Burada alıcı ve satıcıları bir araya getiren ve bakır fiyatının belirlenmesinde önemli bir rol oynayan piyasa olarak adlandırılabilir.

 

Genel olarak çevremizde hurdacıların hurda bakırları aldıkları ve onları değerlendirdiklerini görürüz. Çünkü hurda bakır tekrar eritilerek eski yani ilk haline getirilebilirler ve tekrar sanayi üretiminde kullanılabilirler.

 

 Burada bakır nedir? Hurda bakır fiyatı nasıl belirlenir? ve Bizim için neden önemlidir? sorularına cevap vermeye çalıştık. Bakırın insan hayatının önemli bir parçası olduğunu ve çoğu sanayi ürünü içinde bakır olduğu sunucuna varmış bulunmaktayız.