Geri Dönüşüm Nedir

GERİ DÖNÜŞÜM NEDİR?

 

Günlük hayatımızda kullandığımız, tüketim sürecine giren her türlü atığın tekrar kullanılması için toplanması ve bu atıkların pek çok işlemden geçirilip tekrar kullanıma sunulmasına geri dönüşüm denilmektedir.

 

Geri dönüştürülebilen malzemeler arasında kağıt, plastik, alüminyum, cam, piller, beton, elektronik atıklar, organik atıklar ve evsel atıklar vardır.

 

Geri dönüştürülebilen her atığın hurdacılık sektöründe adı hurda malzeme olarak geçer ve her birinin maddi değeri vardır.

 

HURDA FİYATLARI NASIL BELİRLENİR?

 

Hurda fiyatları, atığın çalışır durumdayken maddi değerleri hesaplanarak belirlenir. Ev eşyaları, beyaz eşyalar, otomobiller yüksek fiyatlı hurdalar arasında sayılmaktadır.

 

Hurda Fiyatları, belirlenen hurdanın cinsine, materyaline, ağırlığına göre verilmektedir. Özellikle bakır maddi değeri yüksek olan bir malzemedir. Bunun yanında hurda araç, hurda elekronik eşya, hurda iş makineları, hurda krom ve kağıt, ambalaj gibi hammeddesi  hamur olan tüm ürünler de yüksek fiyatlar ile hurdaya alınmaktadır.

 

Farklı fiyatlarda farklı fiyatları bulabileceğiniz bu sektörde pek çok hurda alıcısını ve satıcısı araştırmanız gerekebilir.

 

Güncel hurda fiyatları konusunda detaylı bilgi sahibi olmak, pek çok farklı hurda alıcısı ve satıcısına tek bir tıkla ulaşabilmek için www.hurdalar.com’u ziyaret edebilirsiniz.