Hangi Hurda Daha Değerli

HANGİ HURDA DAHA DEĞERLİ?

 

Hurdacılık sektörü son yıllarda sektörel bazda geniş bir alana yayılmış bulunmaktadır. Bu da çok farklı alanlara yönelme ve teknolojik gelişmeleri de beraberinde getirmiştir.

 

Hurda otomobilden, 2. el makinaya, hurda ahşaptan hurda kağıda kadar genişleyen ürünleri alıp satabilme potansiyeli çok geniş olan sektör gün geçtikçe ivme kazanmaktadır.

 

HANGİ ÜRÜNLERİN HURDA DEĞERİ VARDIR?

 

Bizler de tüketen toplumun birer parçası olarak her gün bir şeyler alıyor,  kullanıyor ve eskitiyouz. Kullandığımız kimi eşya bozuluyor, kimi ise kullanım ömrünü tamamlıyor. Bu eşyaları çöpe atmak yerine hem çevreye hem de cebinize fayda sağlayacak başka bir seçenek bulunuyor. O da en yakın hurdacıyla iletişime geçip kullanmadığınız ve hurda değeri olan eşyaları satmak.

 

HURDA FİYATLARI

 

Öncelikle şunu belirtelim ki her eşyanın materyaline ve ağırlığına göre fiyatı değişkenlik göstermektedir. Bunun yanında hurda fiyatları günden güne de değişmektedir.

 

Hurda metaller arasında en değerlisi hurda demir zannedilse de aslında hurda bakır ve hurda alüminyum daha değerli ve daha çok tercih edilen materyallerdir. Özellikle iş makinaları ve kablolardan çıkan hurda bakır hurda piyasasında çok değerlidir. Ayrıca son zamanlarda hurda kağıt ve hurda ambalaj da popüler hale gelmiştir.