Hurda Kablo Nedir

HURDA KABLO NEDİR?

 

Kablo hurdası ya da diğer adıyla hurda kablo elektronik ve sanayide kullanılan her türlü kabloların hurdalarına verilen genel isimdir.

 

Peki hurda nedir? Hurda bir çoğumuzun bildiğinin aksine geri dönüştürülebilen maddelerdir. Çoğumuz hurdaların artık kullanılması mümkün olmayan iş göremez malzemeler olduğunu düşünüyoruz. ancak bildiğimizin aksine hurdalar geri dönüştürülüp tekrar kullanılabilir. Bu durum ülke ekonomisine de tabiata da olumlu yönde katkılar sağlar. işte hurda kablolarda bu amaçla yeniden hayata döndürülürler.

 

HURDA KABLO PİYASASI


Hurda piyasası sürekli gelişen ve değişen fiyatlar piyasası içerisinde hurda kablolara en iyi fiyat sağlarlar. Elektronik aletlerde kullanılan her türlü hurda kablo alımı tüketicilerin adreslerinden alınarak geri dönüşüm sürecine dahil edilirler.

 

Bu doğrultuda özel firmalar tarafından kablo soyma işlemleri yapılır ve fiyatlar bu gibi özel durumlara göre belirlenir. Biz insanlar her türlü hurdanın doğayı ve geleceğimiz tehdit etmesini önlemek için geri dönüşüme destek vermeliyiz. Kablo soyma işlemleri saatte maddenin kilosu saf olarak ölçülür ve buna göre fiyat belirlenir.