Hurda Plastik Nedir

Plastik malzemeler hayatımızda çok büyük bir yer kaplamaktadır. Alışveriş poşetleri, pet şişeler, temizlik malzemeleri, kıyafetler, takılar, cep telefonları, oyuncaklar, otomobiller, mobilyalar gibi binlerce alanda plastik kullanılmaktadır.

 

Ana hammaddesi petrol olan bu madde çok işlevsel ve kolay işlenebilir olması sebebiyle tüm dünya tarafından tüketilir hale gelmiştir. İçeriğinin petrolden oluşması ve bu kadar çok kullanılıyor olması çevre ve insan sağlığına büyük ölçüde zarar vermektedir. Bu yüzden kullanım ömrünü tamamlayan plastik malzemelerin geri dönüştürülmesi büyük önem taşımaktadır. Geri dönüşüme verilen plastik malzeme hurda plastik sınıfına girmektedir.

 

Hurda plastik başka bir işlemde kullanılmak üzere geri dönüştürülebilir plastik malzemelerin tümüne verilen addır. Hurda plastik malzemeleri, geri dönüşümün en çok olduğu alandır. Market poşetleri, su şişeleri, pipetler gibi tek kullanımlık ürünlerin yanında daha büyük boyutlardaki plastik sandalye, masa, park malzemeleri, otomobil parçaları gibi ürünler de hurda plastik sınıfına girmektedir. Bu malzemelerin hurda değeri bazen tahmininizden fazla olabilir. www.hurdalar.com ‘da hurda plastik al- hurda plastik sat işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 2. el plastik hurda ihtiyaçlarınız için de www.hurdalar.com’u ziyaret edebilirsiniz.